X
تبلیغات
رایتل

فشن ایران

شنبه 6 بهمن 1386 18:00 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 7 نظر چاپ

در مورد فشن چقدر میدونید؟؟

هیچ میدونستید که مانکنهای فشن هیچوقت سندل بدون بند پاشون نمیکنن چون نمیتونن اونجوری را بروند.

هیچ میدونستید که بهترین مانکنهای دنیا روسی و ایتالیایی هستند.

هیچ میدونستید که شیکترین مدلهای جدید حتی فرانسوی ها شو های خودشون رو در میلان ایتالیا اجرا میکنن

هیچ میدونستید که میلان و بعدش نیویورک مهمترین و بزرگترین شوهای فشن رو دارن

هیچ میدونستید که طراح های معروف لباس در دنیا برای اینکه ایده جدیدی در ذهنشون بیاد به شهرهای تاریخی دنیا سفر میکنن و یا گاها ساعتها را در مکانهایی مینشینند تا ایده بگیرند. طراح کریستین دیور (گالیانو) که مد سال را چند هفته پیش ارائه داد عنوان کرد که ساعتها در موزه لوور نشسته و از نقاشی لویی سوم ایده گرفته.

هیچ میدونستید که دکور فشن هم مانند طرح لباسها و آرایشها خیلی مهم است.

هیچ میدونستید که اولین مانکنی که روی صحنه ظاهر میشه خیلی مهمه و لباسش یک نوع پیام است.

هیچ میدونستید که در دنیا برای طراح های لباس این امکان وجود داره که پارچه هم طراحی کنن.

هیچ میدونستید که مانکنهای عرب استاندارد اعراب رو دارند و عموما سایزشون 38 است.

عکس بالا مربوط به یکی از بزرگترین فشن های ایران است.

طراح لباسهای بالا از موارد بالا پیروی کرده و سعی کرده تا استانداردهای فشن دنیا را حفظ کنه و برای خلق پوشش های بالا به میدان ولیعصر – میدان هفتم تیر و در نهایت ساعتها روی سکوهای پارک دانشجو نشسته و ر.ی.د.ه

طرح های لباسهای بالا صد در صد تکراری و خسته کننده است و طراح لباس هیچ زحمتی را جهت خلق آثار متقبل نشده است (کفشها را ببینید) من فکر میکنم انشاءالله بی حرف پیش باشد تا زنان ایرانی با اینهمه مدل و امکانات و پوشش شیک و ارزان و فراوان مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی و همچنین فشن های میلان و نیویورک و ... بزنند.

در ادامه باید ذکر کنم که یکی از دوستان من در ترکیه یک طراح موفق است. ایشون در ایران به هیچ جا نرسید و به اونجا رفت البته خیلی خیلی سختی کشید چون بی اندازه عاشق طراحی دوخت بود و در این زمینه هم سواد آکادمیک داشت. ما در ایران طراح ها و خیاط های بسیار ماهر و حرفه ای داریم که واقعا باید قدرشون رو دونست.

اینجا ایران است و کلمه فشن در اینجا کاملا بی ربط. ما که هنوز نتونستیم بازار ورشکسته پارچه رو سرو سامان بدهیم و هنوز تعریف درستی از سایز لباس در کشور نداریم چطور جرات میکنیم شوی فشن راه بیاندازیم و اسم مد را در مجلس بیاریم؟؟