X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

پست اول ‍‍‍ژانویه 2009

پنج‌شنبه 12 دی 1387 17:26 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 5 نظر چاپ

بعد از چند روز درگیری و نداشتن دسترسی به اینترنت اون هم در مهد تمدن؟؟؟ واقعا سخت بود که به وبلاگم سر نزده بودم... گفتم بهتره جواب دوستم و بدم تا بهونه ای باشه برای نوشتن. 

جای همه دوستان خالی دیشب مهمان دولت استرالیا برای اتشبازی بی نظیر سال نو در هاربر بریج یکی از پلهای معروف دنیا رفته بودیم که واقعا الحق و والانصاف متحیر کننده بود در دو سانس ۹ شب برای خانواده هایی که بچه کوچک دارن و یکی هم در سانس ۱۲ شب لحظه تحویل سال میلادی انجام شد که ساعت ۱۲ خیلی کاملتر بود و خود پل هم در این سانس روشن شد. تمام خستگی ها و بدو بدو های برای رسیدن قبل از سال جدید میلادی به سیدنی ارزشش رو داشت. زیباتر از همه اینها احساس امنیتی بود که شما در این شب می کردین این همه جمعیت از سراسر دنیا آمده بودن برای دیدن هدایت این همه آدم اون هم با فرهنگ های مختلف خیلی ها از مستی خودشون رو خیس می کردن و یا می پریدن توی آب؟!؟ هندی ها هم که طبق معمول همه جا رو به گند می کشن .... یه جا می شینن پا می شن اونجا دیگه دیدنی نیست! با این شرایط سخت تمام پلیسها با جون و دل و لبخند از همه استقبال می کردن و افرادی هم که خیلی مست بودن رو می گرفتن تا بقیه رو اذیت نکنه ... مدیریت فوق العاده بالا بود که شما کوچکترین اون رو در ایران هرگز نخواهید دید. برای مردم همه چی مهیا بود حتی توالت های سیار رو به تعداد بالا می دیدید که دائما تمیز می شدن.  

 

سلام فرشته دوست عزیز:
می خواستم بپرسم لباس های اونا تو تیپ و مدل همین لباس های ایرانه! منظورم تیشرت و ژاکت و . . . اینجوراست؟ این روز ها مرتب دارم لباس میخرم برای اونجا. میشه راهنمائی ام کنی؟   

میگن استرالییا بد لباسن ؟   

 

سلام سارای عزیز ...  

در مورد لباس پوشیدن استرالیایی ها در سیدنی می تونم بگم که لباس اینجا با ایران کمی متفاوت و خیلی هم گرونن و البته که شیک ترن... دخترهای استرالیایی (نه مهاجرین یعنی خود اوزی ها ) خیلی شیک و اکثرا پیراهن های شکیل می پوشن و هم تیپ اروپایی ها هستن هندی ها که همیشه گندن ؟؟؟  چینی ها هم که تاپ و شلوارکن و ... ایرانی ها هم که می خوان خودشون رو خارجی جلوه بدن حسابی تابلو ان... عرب ها و سیاه پوست ها هم که پوشش خودشون رو دارن ...  

استرالیا آفتاب خیلی گرم و تیزی داره و هوا الان خیلی گرممممممممممممه آقایون به پوشیدن تنها شلوارک و یا حتی شورت در نقاط ساحلی اکتفا میکنن. ولی کلا اینجا چون از همه جای دنیا هستن همه جور تیپی رو می بینین. بهتون پیشنهاد می کنم که در ابتدا راحت و سبک منظورم از لحاظ وزنیه بپوشین چون باید کلی راه برین سیدنی شهر فوق العاده بزرگیه و برای گشتن مخصوصا شاپینگ باید پاهای قوی داشته باشین. کفشهای راحتی و مجلسی حتما با خودتون بیارین اینجا توی آخر حراجی کفشهای مجلسی چینی شده 60$ یعنی half price لباس مجلسی هاشون خیلی شیک و ساده ان با خودتون چیزی نیارین چون شیک ترین ایران اینجا خیلی مالی نیستن .... شلوارهای نخی تایلندی که توی ایران هم زیادن خیلی به دردتون می خوره اینجا مارک دارش هست اما زیر 30 $  اون هم توی حراج پیدا نمی کنین کلا اینجا همه چی made in China می باشد که معرف حضورتون هست!!! تاپ های نخی که توی ایران هم زیادن اینجا براتون خیلی کارآیی داره ... شلوار جین هم زیر 100$ نیست. کلا چون همه چی برنده یعنی مارک داره اینه که گرونه ...  

 آب و هوای سیدنی واقعا غیر قابل پیش بینی ... این رو باور کنین روز اول که من اومدم بهم گفتن اما من خیلی جدی نگرفتم ... خود استرالیایی ها می گن که وقتی میری بیرون بیکینی بپوش روش یه لباس نخی و روش هم یه پالتو و بارونی چترت رو هم بردار؟؟؟؟ واقعا اینجوریه یکدفه هوا اینقدر سرد می شه که دندوناتون می خوره به هم این در صورتیه که چند دقیقه قبل هوا اینقدر گرم بود که بدنتون در حال برنزه شدن  خلاصه لباس پوشیدن بستگی به خودتون داره که کدوم رو انتخاب می کنین و دوست دارین چه جوری بگردین. عکس اولی که گذاشتم دقیقا ماله قلب شهر سیدنیه و دومی هم همینطور... اینجا کارمندان ظهر می تونن برن ورزش در بعضی شرکتها هم وسایل بادی بیلدینگ و فیت نس فراهمه و از همه مهمتر دوش و حمام هم دارن !!! که واقعا جای بسی شگفتی است. 

موفق و موید باشین.