چهارشنبه سوری در سیدنی

دوشنبه 3 فروردین 1388 10:58 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 3 نظر چاپ

 چهارشنبه سوری خود را در سیدنی چگونه گذراندید؟

شب چهارشنبه سوری که در جمع ایرانیان مقیم سیدنی در کنار آبهای اقیانوس در پارک دنج گلیب بودیم. دی جی و رقص نور و آهنگهای شاد ایرانی و همچنین کباب و آش رشته ایرانی هم محیا بود. دو بته آتش هم برای دور کردن زردی ها هم درست شده بود لازم به ذکر است که استرالیا به آتش خیلی حساسیت داره بخاطر آتش سوزی هایی که در اینجا اتفاق میافته برای همین دو گله آتش هم باید مواظب می بودیم.  

 

  

خانواده ها وسایل پیک نیک هم آورده بودن....................

  

خیلی برام جالب بود! وقتی دی جی داشت آهنگ های شاد ایرانی رو میزد ایرانی ها همه دور دی جی ایستاده بودن و هیچ کس برای رقص وسط نمی رفت با وجود اینکه وقت زیادی هم نبود فقط یک ساعت و نیم وقت بود. همه مشغول عکس انداختن بودن خیلی بامزه بود!!!  

 

ما که دیگه تو ایران نیستیم پس از چی ترس و واهمه داریم که آزاد باشیم ؟؟؟ توی همین فکر بودم که دیدم یه پیرمرد با عصاش وارد گود شد و شروع کرد به رقصیدن کرد و گفت چرا نمی رقصین شما که دیگه ایران نیستین ! آزادین! باورتون نمی شه اگر بگم کل جمعیت جوونا ریختن وسط و شروع به رقص کردن! من فکر می کنم ریشه ما ایرانی ها از یه جایی مشکل داره! همه با هم رودروایستی و تعارف دارن و از ترس اینکه این یکی منو نبینه حتی از شادی خودشون هم دریغ می کنن! 

در کل خیلی بهتر از ایران بود و خیلی خوش گذشت جای همه دوستان خالی بود!