X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

افکار ترکی

سه‌شنبه 17 شهریور 1388 19:23 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 7 نظر چاپ

امروز سه مدل غذا غیر سالم درست کردم بعد از 5 ماه!!! کتلت و گجه سرخ شده _ ماکارونی با سس قارچ و سوسیس دودی _ مرغ سرخ شده با زعفران  

 

آشپزخونه خیلی کثیف شد کف آشپزخونه یه دست روغنه... تنبلیم نذاشت سرخ کنم و از کابینت بالایی در بیارم " زن ایرونیم " دیگه اونم از نوع ترک* اش همه چیم تر و تمیزه و آک می مونه الا عقلم  

 

یه عالمه آشغال تولید کردم و مثل همیشه بازیافتی ها رو جدا کردم ... بچه خوبیم ... همیشه این کار رو می کنم، چرا تو ایران نمی شه زباله ها رو بازیافت کرد؟؟؟ چرا اونجا این کار رو نمی کردم؟؟؟ واقعا با بازیافت کردن زباله ها می شه کره زمین رو نجات داد؟؟؟

 

امروز برای شام توی سالاد کاهو آووکادو ریختم ... اولین باری که اووکادو خوردم اینجا بود و ازش بدم اومد گفتم این چقدر بیمزه و موچه!!! بعدا فهمیدم که " اده ؟ من بیلمیردیم نجوری بونی ییلر*" 

 

به من با افاده می گه تا حالا تو غذات ارگانو ریختی ... اینا دو تا سبزی دارن که ما نداریم ارگانو و تایم oregano & thyme خیلی خوشمزه می کنن غذا رو ... یه نگاهی بهش می کنم ... توی دلم می گم " آخه جوااااااااد ؟؟؟ اینا همون پونه و آویشن" کهلیوتی*" خودمونن دیگه بابا " گرممیش*  

 

تا حالا آدم بی اعتماد به نفس دیدین؟ ... حتما دیدین! به راه رفتنشون دقت کردین... هر وقت این جور آدما رو می بینم نمی دونم چرا.... ولی دلم می خواد یه دونه "بمبچه یینن * " پشت گردنی محکم بزنم بهشون " آتیلسینلار گووآ * "  تا بفهمن کجان!!!   

 

 هفته پیش رفتیم Inglourious Basterds خیلی قشنگ بود از اون فیلمهاییه که دلم می خواد ده بار ببینم ... چقدر خندیدیم ... بر خلاف فیلم های دیگه با توجه به اینکه سانس خلوتی رو انتخاب کرده بودیم سالن پر بود. صحنه های خشن تارانتیویی در کنار کاراکتر برد پیت که نقش یه یهودی آمریکایی تبار رو بازی می کنه فیلم دیدنی دیگه ای بود.   صحنه ای که برد پیت و هم دستانش سعی دارن خودشون رو ایتالیایی معرفی کنن و با لهجه آمریکایی ایتالیایی صحبت کنن، من از خنده اشک توی چشمام جمع شده بود ... فیلم خیلی خوش ساخت بود و چیزی که توجه من رو زیاد جلب کرد Picture فیلم و صحنه آرایی یا نوع چیدمان دکور بود. از دید من فوق العاده بود و شما رو در یک دنیایی تمیز و رویایی زمان هیتلر میبره. خشونت _ آرامش _ خنده ! یه فیلم کاملا تارانتینویی! " جدوز باخوز * "  

 

فیلم Public Enemies رو هم دیدم ! ولی بر خلاف تصورم فیلمی نبود که چنگی به دل بزنه اماااااااا دیدنش خالی از لطف هم نیست بازی هنرپیشه محبوب من Johnny Depp در نقش یه عاشق پیشه بانک زن بینشیر بود اما خب ! داستان بر اساس داستان واقعی بود و من خیلی فیلم رو نپسندیدم. داستان یه گانگستر بانک زن و دزد باهوش که از هر زندانی فرار می کنه و در بین داستان عاشق دختری می شه،‌ خودش رو به دختر بانک زن معرفی می کنه و معتقده که نباید به تنها عشقش دروغ بگه! دختر هم باهاش همکاری می کنه، نقش مقابل Johnny Depp رو Christian Bale بازی می کنه!  تا دست آخر هم خواهرش لوش می ده و در یک صحنه کاملا آرام دار فانی رو وداع و کشته می شه. صحنه ای که دور از انتظار تماشاچیه " بو نمه نیدی؟ * " 

  


* به زبان ترکی هستن و از ترجمه آنها به فارسی معذورم ...این مشکل شماست که ترکی بلد نیستین