هپی باش ...!

سه‌شنبه 9 اسفند 1390 05:03 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 0 نظر چاپ

از کلمه "HAPPY" خیلی خوشم میاد شاید بهترین چیزی باشه که میشه برای کلمه هایی مثل خوشحالی _ شادی _ سرور و ... استفاده کرد، نمی دونم چرا از صدای هپی خوشم میاد! شاید هو برای این باشه که استرالیایی ها خیلی بهش اهمیت می دن و همیشه دنبال اینن که هپی باشن.


چند وقت پیش داشتم با یه روانشناس صحبت می کردم و بهش می گفتم که علارغم مشکلات جسمانی که دارم خیلی دلم می خواد وزن کم کنم، و فکر می کنم این قضیه در من جنبه روانی داره! 

"اولین سوالی که ازم کرد این بود که آیا در زندگیت هپی یی؟؟ "


خیلی از ماها اون زندگی رو که دنبالش بودیم و هستیم رو دست نیافتنی می دونیم و دنبال انگیزه های باطل برای گذران زندگیمون هستیم دریغ از اینکه این انگیزه های باطل گاهان تبدیل میشن به کابووس و زندگی رو برامون از همیشه تلخ تر و کیل تر می کنن. نداشتن انگیزه برای ادامه زندگی و آرزو برای اینده چیزی در حد مرگ روحیه است که خیلی ها دارن فقط کافیه ازشون بپرسی ارزوت چیه؟ از نوع آرزوهایی که دارن می تونین بفهمین که زنده ان یا مرده!  بیش از 70 درصد مردم دنیا آرزوشون اینه که یه روزی پولدار بشن ولی کمتر کسی رو می بینی که به جای کلمه شهرت و پولدارشدن از کلمه موفقیت استفاده کنه. دلیلش هم ساده است برای اینکه این آدمها دنبال یه چیز دیگری هستن که اونا رو خوشحال کنه و دنبال چیزی در خودشون نمیگردن که بهشون انگیزه بده. 

یا مثلا آدمهایی که چیزی براشون فرق نمی کنه و هر چی ازشون سوال کنین جوابشون اینه " من برام فرق نمی کنه" ... برام فرق نمی کنه که الآن کجا باشم یا دارم چی می خورم و چی می خوام بپوشم ! شاید براشون هم فرق کنه ولی رای دیگران رو به خودشون ترجیح می دن و از دید اونها بقیه در اولویت هستن نسبت به خودشون.


وقتی از خودت هپی باشی از زندگی توش گیر افتادی راضی باشی و آینده شیرینی رو برای خودت و زندگیت ببینی و برای اون تلاش کنی مطمئن باش خودت در اون نقش اول رو ایفا می کنی و تمام دنیا روی تو می چرخه! برای اینکه هپی باشی باید خودت رو دوست داشته باشی! داری؟


امیدوارم جواب شما ها آره باشه ....