زیبایی عجیب قریب

یکشنبه 11 آذر 1386 15:03 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 4 نظر چاپ

زیبایی در خیلی جاهای دنیا تعریف متفاوت با فرهنگ ما و فرهنگهای بقیه کشورها داره. خیلی هاشون عجیب و غریبه و تو کته خیلی از آدما نمیره و حتی بعد از گذشت سالها و پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن مراقبتهای پزشکی هنوز هم که هنوزه در گوشه کنار این دنیا و کره زمین خیلی از قبایل هستن که کارهای عجیب و غریبشون رو انجام میدن. بعضی از این آداب و رسوم ها قشنگن و نباید هیچ وقت از بین برن و برای حفظشون باید کوشید اما با بعضی هاشون هم باید برخورد کرد مثل این دو نمونه که براتون گذاشتم:

در این قبیله زیبایی زن به داشتن گردنی باریک و بلند است. در گردن دختران این قبیله بعد از تولد یک سالگی حلقه ای به گردن می اندازند و به مرور زمان به ازای هر سال تولد یک حلقه به گردن و حلقه های قبلی اضافه میکنند و در طی این دوران گردن کشیده و دراز میشود.

 

  

جالب اینجاست که این زنان نمیتوانند حلقه ها را از گردن باز کنند و به محض اینکه این کار رو بکنند به دلیل ضعف عضلات گردن در نگه داشتن سر به محض باز کردن حلقه ها با افتادگی گردن و سرشان روبرو میشون.

 

و یا در این قبیله در چین که هنوز هم مرسومه، پاهای دختران را در کودکی میشکونند و در کفش مخصوص میذارن تا شکل اون کفش رو بگیره و به مرور زمان انگشتان پا به داخل کف پا برمیگرده. این کار باعث میشه زنان دارای پاهایی کوچک باشند (حدود 4 اینچ) این کار از نظر اونها زیباست اما این زنان خیلی زود فلج میشن و نمیتونن دیگه راه برن و خونه نشین میشن.

 

من دختری رو میشناسم که شماره پاهاش ۴۳ و اصلا برای خودش و خونواده اش هم مهم نیست. درسته که پاها و دستهای بزرگ برای خانومها قشنگ نیستن اما اینقدر کوچک و این شکلی که چندش آورتر.