X
تبلیغات
زولا

پوست بدن آینه درون

چهارشنبه 2 دی 1388 11:30 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 3 نظر چاپ

پوست بدن خیلی حساس و بخش مهم زیبایی مخصوصا خانومها رو تشکیل می ده داشتن پوست زیبای بدن نشان از جوانی داره. از قدیم گفتن پوست آینه درونه یعنی هر چی در درون باشه در بیرون هم ظاهر می شه خیلی از مریضی ها رو از پوست تشخیص می دن ... 

 

  

چند نکته برای زیبایی پوست بدن : 

  

- هفته ای یکبار هم که شده از اسکراب بدن استفاده کنین اگر پوستتون خشکه بکنین 2 هفته یکبار بهترین روش و ساده ترین، کیسه و روشور خودمون البته بدون استفاده از وازلین ... نذارین پوستتون توی حموم زیاد نم بکشه و کیسه رو بلافاصله بعد از خیس خوردن استفاده کنین ... خیلی ها می گن بذارین پوستتون خیس بخوره بعد کیسه بکشین ولی این اشتباه چون با این کار علاوه بر لایه کراتینه شده پوست لایه های بعدی رو هم برمی دارین و این باعث سوزش بعد از حمام و قرمزی و گاها خشکی بدی رو همراه خواهد داشت و در ضمن آب رو هم اصراف نکنین.

 

بعد از کیسه حتما از صابون ملایم شیر بز و یا خیار و زیتون که توی بازار ایران هم فراوان است استفاده کنین من خودم سالها از صابون Duru محصول ترکیه استفاده کردم و راضی بودم  و یا می تونید از صابونهای Doveکه در بازار ایران هم به وفور یافت می شه استفاده کنین اما این نوع صابون مناسب پوستهای چرب نیست. 

  

 

اگر به کیسه و روشور دسترسی ندارین  می تونین از exfoliating shower gel  همراه loofah و یا اسفنج دریایی استفاده کنین.  loofah از نوعی میوه مناطق استوایی تهیه میشه که برای اسکراب پوست بدن خیلی مفیده (عکس بالا). عموما شامپوهای بدن حاوی نمک دریایی و دانه هایی جهت لایه برداری هستن که مصرف هر باره اونها در حمام کار یکبار کیسه کشیدن رو می کنه که این نوع اسکراب مناسب پوستهای خشکه.  

  بعد از حمام ترجیحا بعد از "هر بار " بدنتون رو با نرم کننده یا شیر بدن (برای پوستهای خشک) و مرطوب کننده برای بدن استفاده کنین. اگر از ترکهای سفید پوست شکایت می کنین چرب و نرم کردن پوست، مخصوصا شده نواحی ترکها رو، هرگز فراموش نکنین ماساژ در کنار اون هم به کمتر شدن ترکها خیلی کمک می کنه. اگر پوست چرب دارین کرم بدنتون باید بدون چربی باشه وگرنه حتما جوش خواهید زد.   

 

 امان از دست این سلولیت ها که بعد از لایپو ساکشن هم میآن. سلولیت ها حاوی چربی گلوله شده و نمک هستن که در لایه های زیرین پوست بصورت گلوله گلوله هستن، همه هم دارن کسی نمی تونه بگه من ندارم یکی بیشتر یکی کمتر در خانومها در نواحی بازو و باسن و ران و در اقایان شکم و گردن بیشتر دیده می شه. طبق تحقیقات میوه گریپ فروت بهترین درمان برای سلولیت میباشد پس می تونین از صابونها و محصولات گریپ فروت برای بهتر شدن اوضاع استفاده کنین. سلولیت با درمانهای گرمایشی پخش و آب می شن اما از بین نمی رن. 

   

چند راهکار خانگی:   

1. شکر ریز + صدر+ عصاره گریپ فروت + روغن بادام تلخ و یا روغن زیتون ... رو با هم مخلوط کرده و در محل سلولیت ماساژ دهید این کار باعث شکسته شدن بافت سلولیت ها میشه و حس بهتری خواهید داشت.    برای این کار از دستکش استفاده کنین وگرنه دستتون درد می گیره. 

2. ناشتا یک لیوان آب گریپ فروت بنوشید ... به پایین آوردن چربی خون و کاهش وزن هم کمک می کنه.   

3. در درمانهای حرفه ای سلولیت از وسیله ای استفاده می شه که حالت مکش داره و در واقع جریان خون را در محل سلولیت بالا برده و باعث سوخت و ساز در اون منطقه میشه این درمان به vacuum massage معروفه که می تونین یه search کنین.  شما می تونین با استفاده از شیر دوش های ساده این کار رو بکنین وقتی دارین کتاب می خونین و یا تلوزیون نگاه می کنین.  

  

ماساژ فوق العاده است برای رفع خستگی و آرامش عضلات و رساندن جریان خون به تمام نقاط پوست و بدن.

یادتون باشه شکر از داخل بهتون صدمه میزنه و از خارج زیباتون می کنه  

 

بعد از یه حمام گرم یه لیوان از شربت عرقیجات درست کنین و بخورین البته بدون شکر 

جریان خون بعد از حمام گرم بالاست و تشنگی زیاد یکچهارم لیوان گلاب و یکچهارم لیوان عرق نعنا و یا بابونه با آب یخ قاطی کنین و بنوشید گلاب به روشن شدن پوست و نعنا به طراوت و بابونه به ضدعفونی کردن پوست کمک می کنن.

 

اگر پوست چرب دارین و در پشتتون جوش و دونه دارین از غذاهای سرخ کردنی پرهیز و از ریختن روغن توی غذاهاتون خودداری کنین، سس نخورین و از روش اسکراب استفاده کنین. نتیجه را در دو هفته خواهید دید.   

آب در طول روز زیاد بنوشید. 

 

سلولهای پوست دائم در حال تولید هستن و اگر شما به برداشتن سلولهای مرده کمک نکنین بمرور زمان پوستی کلفت و چروک و سیاه و مرده خواهید داشت و در سن 50 سالگی باید بگین 70 سالمه!!!!    

 

خدا زیباست و زیبایی رو دوست داره برای زیبا موندن ما تمام امکانات طبیعی رو قرار داده... اگر به اقیانوس و یا آب شور دسترسی دارین بهترین درمان برای اسکراب بدن رفتن و شنا کردن در آب اقیانوسه با راه رفتن روی ماسه ها از یه پدیکور خدادادی استفاده کنین و در عوض خدا رو شکر کنین.  

مانند یک ملکه حمام کنین و شاد و جوان بمانید.