آواتار .... Avatar

پنج‌شنبه 17 دی 1388 11:23 نویسنده: فرشته ایرانی نظرات: 15 نظر چاپ

روز اول اکران فیلم آواتار بود که تونستیم یه جای تقریبا خوب وسط و بالای سینما گیر بیاریم "چون از قبل رزرو کرده بودیم " تمام سیانس ها پر بود و تا روز بعد هم بلیط ها فروخته شده بود 3 ماه تبلیغات بدون استاپ روی هر دیوار و شیشه و تلوزیون و... همه رو کنجکاو کرده بود که ببینن این باز جیمز کمرون چه شاهکاری رو پرده های نقره ای سه بعدی برده ... قبل از نمایش فیلم بحث داغ بود که آیا آواتار Avatar می تونه رکورد فروش فیلم تایتانیک جیمز کمرون رو بزنه یا نه؟؟؟  

  

 

داستان خیلی خلاصه از این قراره که:  

 

موجوداتی تقریبا شبیه انسانها ولی با قدی تقریبا 1.5 تا 2 برابر انسانها و با سه انگشت و پوست ابی که روی بدنهاشون نقاط نورانی یا بهتر بگم شبرنگ وجود داره در سیاره ای به نام پندورا زندگی می کنن که این موجودات آواتار نام دارن ...آواتارها با تمام هستی پندورا ارتباط درونی دارن. این موجودات موهای بافته بلندی دارن که انتهای موها نخ های ابریشمی عجیبی وجود داره که بوسیله اونها به همدیگه ... به درخت ... به گلها و حتی به اسبهاشون متصل میشن که ساختارش منو یاد USB انداخت و از این طریق می تونن همدیگه رو احساس و یا آروم کنن و احساساتشون رو به همدیگه منتقل کنن.

  

پندورا pandora  خیلی خیلی قشنگ بود ...  برای اطلاعات بیشتر می تونین این رو نگاه کنین

  http://www.youtube.com/watch?v=EE1IvFDrRUs 

رنگ آمیزی گلها و فضا اونهم سه بعدی به شما این امکان رو میده که واقعا خودتون رو در اونجا احساس کنین و آرزو داشته باشین که یه همچین جایی وجود داشته باشه ... رنگها شفاف و فسفری بودن و همه چیز نورانی که من در هیچ فیلمی این نوع ترکیب رنگ رو اصلا ندیده بودم. پندورا موجودات افسانه ای خیلی قشنگی داره. آواتارها در این سرزمین خیلی با صلح و آرامش زندگی می کردن که طبق معمول سر و کله ارتش آمریکا و دانشمندان زمینی پیدا می شه و در فیلم سعی در راز گشایی از رازهای پندورا دارن و اینکه آیا سرمنشاء تمام نورهای از درختی به نام ghost tree؟  و بر اساس همین کنجکاوی تونستن با پیوند دی.ان.ای آواتار انسانها رو خلق کنن که از طریق فکر با اونها در ارتباطه.   

یکی از این دانشمندان میمیره و مجبور میشن برادر اون رو جایگزین کنن که از نظر ژنتیکی جور در بیاد. برادر این دانشمند کسی نیست جز Sam Worthington که در نقش  Jake sully بازی می کنه که یک جنگجو بوده و در یکی از مبارزه ها پای خودش رو از دست داده. جیک در دنیا آواتارها به خوبی جای خودش رو باز می کنه و می تونه با Neytiri که دختر رئیس قبیله است زندگی عاشقانه ای در پندورا داشته باشه ولی دریغ از اینکه تصمیم ارتش امریکا در نابودی درخت عظیم جسته ای است که اونها در زیر اون زندگی می کنن ...   

داستان بر عکس بقیه داستانهاست ... توی فیلمها موجودات فضایی به انسانها حمله می کردن و موجودات بدی بودن اما در این فیلم اونها موجودات با احساس هستن و انسانها به اونها حمله می کنن البته این یه مدل دیگه اش هم توی " منطقه 9 " دیدیم.

 

داستان فیلم بینظیر بود ... جدید و داغ ...  عشق و احساس در کنار یک فیلم تخیلی که صحنه های اکشن خیلی زیادی داره حوصله شما رو نه تنها سر نمیبره بلکه بهتون قول میدم مثل ما برای دیدن دوباره فیلم پولتون رو خرج خواهید کرد چووووووووووون این فیلمیه که فقط و فقط باید تو سینما و سه بعدی ببینین.